פילטרים לאינסטגרם

פילטרים לאינסטגרם – למה הם כלי עוצמתי למותג שלכם?

פילטרים לאינסטגרם – למה הם כלי עוצמתי למותג שלכם?

מרגישים שפילטרים לאינסטגרם נמצאים בכל מקום? אתם ממש לא מדמיינים את זה ואתם לא היחידים. אם בדרך לא דרך עוד לא נתקלתם בתופעה הזאת ואתם בעולם השיווק, הגיע הזמן להתחיל, לפני שכולם מסביב יעקפו אתכם.

פילטרים לאינסטגרם מתבססים על מציאות רבודה (Augmented Reality, או בקיצור AR), כלומר המשתמשים יכולים להוסיף רובדים לסביבתם או לקיים אינטראקציה עם עצמים וירטואליים, בזמן אמת.

מאז 2017, אינסטגרם משתמשת בכלי ה-AR, והעניין עלה מדרגה באוגוסט 2019, אז הושק כלי ה-Spark AR, שמאפשר התאמה אישית של פילטרים לאינסטגרם ופתוח לכולם. מאז, חברות בכל רחבי העולם הבינו שמדובר בדרך חדשה לתקשר עם הלקוחות שלהן מבלי לתת להם להשתעמם לרגע. חברות הבינו שפילטר יכול להפוך בקלות את דף האינסטגרם שלהם מדף שהוא סוג של ׳בית קברות׳, לעמוד שמקיים אינטרקציה מתמדת עם העוקבים שלו. והחלק הכי טוב? העוקבים והלקוחות הפונטציאלים של הדף יוצרים עבורכם תוכן ממותג שיכול להגיע למיליוני חשיפות.

אז למה בכלל המותג שלכם צריך פילטר ולמה לכם להיכנס לעולם המציאות הרבודה?

יותר מ-200 מיליון משתמשים מבקרים לפחות חשבון אינסטגרם מסחרי אחד על בסיס יומי, ולנתונים הללו יש המון חשיבות. המון. מי מאיתנו לא אוהב להיתקל בסקרים כמו "איזו דמות דיסני אתם?" או "איזו דמות פיקסר אתם?"? (ואגב, אי אפשר להתעלם מהעובדה שיוצרי הסקרים הללו נהנו מעלייה מטאורית במספר העוקבים שלהם) על הדרך, הקהל עוסק בחברה שלכם, והוא בקושי מרגיש שמדובר בתוכן "מטעם". בפלטפורמה שבה מותגים רוצים להתנהג כמו אנשים ואנשים רוצים להתנהג כמו מותגים, הפילטרים נותנים מענה מדויק לנושא. לזה בדיוק מתכוונים כשאומרים "התוכן הוא המלך, אבל הפצה היא המלכה" ובטח כשהיא קורית מטעם המשתמשים שלכם מבלי התערבות.

עד לפני כמה חודשים, בטח נתקלתם בפילטרים שמייפים את הפנים, מגדילים שפתיים ומרימים עצמות לחיים- עניין שמאז נפסל על ידי אינסטגרם בטענה שהפילטרים הללו מעודדים ניתוחים פלסטיים וזה נגד הנהלים שלהם. למרות שעדין אפשר למצוא פה ושם כאלו פילטרים, מאז המגמה היא קצת אחרת. אנחנו רואים יותר ויותר פילטרים המבוססים על קוויזים קטנים וכיפיים, אשר יש להם חשיבות מסחרית אדירה.

אין ממה לפחד, גם אם אתם שומעים לראשונה על מציאות רבודה. עדיין לא מאוחר מדיי כדי להכניס את החברה שלכם לעניינים לפני שיהיה מדובר בנורמה ותרגישו שאתם מאחרים את הרכבת.

אם אתם עדין לא בטוחים איך פילטר יכול לתת בוסט למותג שלכם, קבלו 6 סיבות שהופכות את ההשקעה שלכם ב-AR ופליטרים לאינסטגרם למשמעותית מאי פעם:

1. פילטרים הם הדרך שלכם לבלוט מעל כל רעש

אינסטגרם היא הרשת החברתית הכי עמוסה ומבוקשת, כמעט ואין מותגים שמרשים לעצמם לא להיות שם ובהחלט אפשר להבין למה. העובדה שכולנו מבלים בה שעות רבות ביום, בורחים אליה בכל רגע שקצת משעמם לנו הפכה אותה להיות המקום החם ביותר שכל המותגים רוצים להיות בו. אבל האם מספיק רק להיות שם? ממש לא. כל אותם מותגים שפתחו אינסטגרם בשביל להראות נוכחות, זה לא מספיק טוב. אפשר לעשות באינסטגרם עבודה מדהימה בעזרת אסטרטגיה נכונה למותג שלכם, השקעה והתמדה. התוצאות שאתם יכולים להניב הן טובות יותר מרוב הרשתות החברתיות (כמובן שזה תלוי בקהל יעד). עם כמה שזה נשמע טוב, כולנו מבינים שהפלטפורמה מלאה במותגים ואנשים שמתנהגים כמו מותגים שרוצים למשוך את תשומת הלב של העוקבים. לגדול בה זה כבר לא קל כמו בעבר אם אתם ממשיכים להשתמש באותם טכניקות. אבל אם תדעו איך להשתמש בכלים שהפלטפורמה הזאת מציעה ולא תתלו את תקוותכם בהעלאת תמונה פעם בשבוע זה יכול להיות הרבה יותר קל. אחד מהכלים שהפייסבוק (הבעלים של אינסטגרם) פתחה בפנינו זה היכולת להכין פילטרים לאינסטגרם. עד לא מוזמן רק מספר משתמשים מוגבל יכל ליצור פילטר אבל החל מסוף 2019, כל אחד יכול להוריד את התוכנה וליצור לעצמו פילטר. כמובן שמדובר בתוכנה מורכבת שצריך ללמוד אותה כמו שצריך אבל עצם העובדה שכל אחד יכול להביע את עצמו או להעביר את המסר של המותג שלו, היא מדהימה בפני עצמה. אז נצלו את ההזדמנות הזאת לקפוץ על הרכבת לפני שהיא יוצאת אל עבר הטרנד הבא.

1.png

2. UGC זה שם המשחק

תוכן גולשים – UGC – User Generated Content הוא מונח מוכר בעולם השיווק. גם אתם לא מכירים אותו בשמו, אתם וודאי מכירים ונתקלים בו בתדירות יום יומית. מדובר בתוכן, שהגולשים, הלקוחות, העוקבים או הצופים יוצרים בעצמם על המותג. תוכן זה יכול להיות בצורת סרטונים, תמונות, GIF, memes, פוסטים בבלוג ועוד כאשר מה שמשותף בניהם זה שהם שנוצרו ושותפו על ידי משתמשים ברשת.
בזמן שמותגים מעמיסים עלינו פרסומות בכל פינה באינטרנט, רבים הפכו לחסינים מפני מסרים שנוצרו על ידי מותגים אלה. כתוצאה מכך, קשה לתפוס את תשומת הלב בעזרת פרסום רגיל ואף קשה יותר להמיר את תשומת הלב אם הצלחנו לתפוס. בנוסף, הניסיון להתחבר לקהל הצעיר הוא נקודה כואבת עבור מותגים רבים וזו הסיבה שהם פונים ל- UGC. זה הוכח כמרכיב עוצמתי בתמהיל השיווקי של ימינו.

 יצירת Engagement עם הקהל באמצעות פילטרים באינסטגרם היא בעלת ערך רב פי כמה לחברה שלכם, כאשר משתמשים שמחים ליצור בעצמם תוכן בעבור המותג שלכם ולהפיץ אותו הלאה. אמון הוא הדבר החשוב ביותר עבור הצרכנים כיום, למעשה, 73% מהצרכנים רואים שקיפות חשובה בהרבה ממחיר בבחירת מותג לקנות ממנו. כאשר אנחנו רואים אנשים קרובים ואהובים משתמשים במותג מסוים, זה מיד מוסיף לנו נקודות אמון במותג ומכאן הדרך להמרה תיהיה קלה הרבה יותר.

3. כולנו שקועים יותר בסמארטפונים בעקבות הקורונה

בעקבות הקורונה שלא מסכימה לחלוף מהעולם, כולנו מוצאים את עצמנו מבלים יותר ויותר שקועים בסמאטפונים שלנו. אנחנו צורכים יותר תוכן ובעיקר הופכים להיות יותר ויותר חסרי סבלנות למסרים שיווקים ארוכים. המשתמשים צריכים שיהיה משהו שיעצור את תשומת הלב שלהם, יעביר בהם רגש כלשהו בין אם זה להצחיק, לבדר או לרגש אותם. חברות רבות שעד כה ניהלו נכסים דיגיטליים רק ״כדי להיות שם״, להביע נוכחות ולא מעבר לכך, בעקבות הקורונה מבינים שאין תחליף לשיווק הדיגיטלי והאסטרטגיה השיווקית שלהם חייבת לכלול חשיבה מחוץ לקופסה, גם בדיגיטל. פילטרים לאינסטגרם הם לא תחום חדש לגמרי אבל עדין יש חברות רבות שלא קפצו על ההזדמנות או שלא מבינות את ההזדמנות (בניגוד אליכם שקוראים את המאמר הזה).
לפי אינסטגרם, שליש מהסטוריז הכי נצפים הם של חברות. אם זה לא מספיק, חברות ששדרגו את 15 השניות הסטנדרטיות של הסטורי באמצעות כלים אינטראקטיביים כמו סקרים, האריכו את השהות בסטורי ב-3 שניות ב-90% מהקמפיינים שלהן. בכלל, פילטרים ממלאים הרבה מאד פונקציות, בכך שהם מהווים צורת בידור לכל דבר, והפצה של מסרים מעודדים שמסייעים לחברה, עניין רלוונטי במיוחד בימי הקורונה. אתם בטח יודעים שכדי שאדם זר לגמרי יתעניין במוצר שלכם, אתם צריכים לפגוש אותו לפחות 21 פעמים בממוצע לפני שהוא ירכוש מכם. פילטר לאינסטגרם יעזור לכם לפגוש את הלקוח הפוטנציאלי שלכם שוב ושוב בסטורי שלו, מבלי שהתוכן יהיה ממומן או יזוהה כפרסומת.

פילטרים לאינסטגרם.png

4. הלקוחות משתפים את התוכן שלכם מבלי שום תמריץ מצידכם

כאנשי שיווק, אתם וודאי כבר יודעים שההמלצות האמינות ביותר, הן ההמלצות שמגיעות מאדם קרוב שאנחנו מכירים, אוהבים ובוטחים בו. לא בכדי הטרנד של עבודה עם מיקרו-אינפלואנסרס (מיני משפיענים עם עד 10 אלף עוקבים) עדין פה ועובד מצוין. ההבנה שכל אחד מאיתנו משפיע בדרך כזאת או אחרת על האנשים שצופים בו, גם אם הוא לא בר רפאלי או אסי עזר עוזרת לנו גם בתחום הפילטרים והמציאות הרבודה.
אם אדם אחד משתמש בפילטר, יש סיכוי טוב שהחברים של אותו אדם ישתמשו בפילטר בעקבותיו, וכן גם החברים שלהם, וכן הלאה והחשיפות שלכם יגדלו בהתאם. אגב, חברות יכולות להשתמש בפילטרים כפרסומת לכל דבר שתגיע לקהל היעד שלהן: מכיוון שהאוריינטציה של אינסטגרם מאד מרוכזת במשתמש והחוויה שלו, יצירת פילטר היא דרך הרבה יותר פשוטה ליצור engagement עם הקהל. תחשבו על מצב שבו אתם מעלים למשל פרסומת ומבקשים מהעוקבים שלכם לשתף בפרופיל שלהם, אם לא תשלמו להם או תבקשו את זה באיזשהי הגרלה, סיכוי נמוך עד אפסי שהם ישתפו את הפרסומת שלכם ללא שום תמריץ. אבל כאשר אתם יוצרים פילטר, אתם לא צריכים לבקש מהעוקבים שלכם לשתף, הם עושים את זה לבד! ולא רק הם נהנים ממנו אלא גם החברים שלהם, החברים של החברים שלהם וכך הפילטר צובר תאוצה.
כמובן שיש דרכים ואסטרטגיות נוספות שבעזרתן תוכלו לגרום לפילטר שלכם לקבל חשיפה אפילו גבוהה יותר, אם מעניין אתכם לשמוע עוד, מוזמנים לפנות אלי ואשמח להרחיב בנושא הזה.

5. אתם יכולים להראות את האופי של החברה שלכם

פילטרים, מעבר לכלי שיווקי מוצלח הם גם דרך נהדרת להנגיש את החברה שלכם ולהראות את האופי שלה. החל משימוש בפונטים והצבעים של המותג שלכם, עד לדימוי החוויה של הלקוח בחנות או עם המוצר שלכם, תוכלו לגרום לו להכיר טוב יותר את המוצר שלכם ולהוסיף הרבה כיף לפרופיל שלכם. זה המקום להיות יצירתיים ולהדגיש במה אתם טובים ומה אתם גורמים ללקוחות שלכם להרגיש. אתם יוצרים את הנראות, הסטייל, הקול של החברה שלכם, ומאפשרים גם לקהל שלכם להביע את הקול שלו. באותה הזדמנות, אתם גם מראים את הצד האנושי של החברה ומקרבים אליכם את הלקוחות. מפרופיל קר ומנוכר שבעיקר מנסה ״למכור לי״, אתם הופכים להיות פרופיל חם, מעניין והכי חשוב- נגיש לכולם.

6. דאטה פשוטה וקלה לניטור בעבור החברה שלכם

כל איש שיווק מבין שבעזרת דאטה, אפשר לקבל החלטות טובות יותר. רוב אנשי השיווק לא יתחילו פרויקט אם אין להם וודאות שבסוף התהליך, הם יוכלו לקבל תמונה מדויקת בעקבות דאטה ולדעת מה היה נכון, מה לא ואיך ממשיכים מפה.

הצלחה של קמפיין היא לא רק עניין אינטואיטיבי אלא גם עניין מדיד וכל איש שיווק בדיגיטל יעיד כמה שהוא קריטי.לשמחתינו, פייסבוק מבינה את זה טוב מכולם וגם בקמפיינים שתרצו לעשות באמצעות פילטרים, תוכלו לדעת בדיוק כמה אנשים נחשפו אליו, כמה השתמשו, כמה שיתפו וכמה שמרו אותו על מנת שיוכלו להמשיך להשתמש בו אחר כך. בעזרת הדאטה הזאת, תוכלו לדעת האם הקמפיין הצליח, לכמה אנשים הצלחתם להגיע או שאם הכנתם כמה פילטרים, איזה מהם הגיע לתוצאות הטובות ביותר?

ספארק אר.png

אם ככה, מה אפשר לעשות כדי להיכנס למשחק?

אם אחרי שהבנתם את החשיבות של יצירת פילטר לפרופיל שלכם, אתם גם רוצים להנות מהחדשנות השיווקית הזאת- אתם מוזמנים לפנות אלי ויחד נבנה עבורכם אסטרטגיה הכוללת פילטר ובניית מהלך שיווקי שיגרום לפילטר שלכם להגיע לכמות חשיפות עצומה.